неділя, 12 квітня 2015 р.

Слономамонт

REUTERSКерівник дослідницького колективу Джордж Чорч із Гарварда повідомив про науковий прорив: його команді американських вчених вдалося вставити 14 генів вимерлих мамонтів у ДНК слона. Детальніше про цю сенсацію читайте ТУТ

неділя, 5 квітня 2015 р.

Смерть в день народження

Одне дослідження, проведене у Швейцарії, показало, що в людей віком понад 60 років імовірність померти у свій день народження на 14 відсотків вища порівняно з іншими днями. Загалом у свій день народження від інфаркту помирає на 18 відсотків більше людей, ніж у звичайні дні. Серед жінок смертність від інсульту в день народження зростає на 21 відсоток, а кількість самогубств серед чоловіків — на 35 відсотків. Учені припускають, що такому збільшенню кількості самогубств і нещасних випадків сприяють алкоголь та стрес. А втім, деякі фахівці піддають сумніву припущення вчених. Вони вважають, що дати народження і смерті збігаються через помилки реєстраторів.(Джерело)

субота, 4 квітня 2015 р.

Повернення малярії

У Грецію повернулась малярія. Цю хворобу в країні побороли ще 1974 року. Причиною відновлення малярії вважають економічну кризу і скорочення витрат на охорону здоров’я. (Джерело)

Інформаційні неврози

Невроз - група захворювань, в основі яких лежать тимчасові зворотні порушення психіки функціонального характеру, зумовлені перевантаженням основних нервових процесів збудження та гальмування. Невроз характеризується астенічними, нав'язливими, істеричними розладами, а також тимчасовим пониженням розумової та фізичної працездатності. Основними причинами неврозів є психічні травми, стреси. Неврози— це хворобливі форми реакцій нервової системи на ситуації, які травмують психіку, тому їх ще називають психогенними патологічними реакціями.Симптоми інформаціного неврозу: оздратування, апатія, швидка стомлюваність, безсоння або кошмари, «розбитість» вранці, головні болі і провали в пам'яті ...

четвер, 2 квітня 2015 р.

Вплив застуди на зосередженя

Британські вчені провели вивчення із застосуванням симуляторів дорожнього руху. З’ясувалося, що швидкість реакції у водіїв, хворих на застуду, була нижчою, ніж у водіїв, котрі перебували під впливом алкоголю.(Джерело)

Склад грудного молока

У зразках материнського грудного молока, взятого в перші дні після народження дитини, виявили понад 700 різновидів бактерій. Це перевершило очікування вчених. Дослідники досі намагаються з’ясувати, яку роль відіграють ці бактерії у діяльності травної та імунної систем новонароджених. (Джерело)

Печі - причина смертей

Дим з примітивних пічок вважається головною причиною смерті в країнах, що розвиваються. У цих країнах від хвороб дихальних шляхів, які виникають через вдихання диму, щороку помирає чотири мільйони людей. На думку дослідників, отруйні хімічні речовини, що утворюються під час згоряння деревини або вугілля, такі ж смертельно небезпечні, як і ті, що містяться в цигарковому димі. (Джерело)

Інфекційні захворювання в Африці

Згідно зі звітом Всесвітньої організації охорони здоров’я за 2012 рік, 63 відсотки смертей протягом кількох попередніх років було спричинено інфекційними хворобами, особливо ВІЛ/СНІДом, хворобами, що викликають діарею, а також малярією, туберкульозом і дитячими хворобами.(Джерело)

Проблеми курців

«Приватні підприємці щороку витрачають на робітників-курців... на 5816 доларів більше, ніж на тих, котрі не курять»,— говориться у газеті «Нью-Йорк таймс». За даними дослідників з Університету штату Огайо, причинами таких витрат були перекури, збільшення видатків на лікування і відсутність працівників на роботі. Ще одна причина — низька продуктивність праці, зумовлена, очевидно, хворобливим станом робітників через нікотинову залежність.(Джерело)

Вплив куріння на тривалість життя

В одному британському медичному журналі були опубліковані результати вивчення, в ході якого дослідники спостерігали майже за 68 000 японців у середньому протягом 23 років («BMJ»). Вивчення показало, що ті, хто народився у період з 1920 по 1945 рік і почав курити у віці до 20 років, прожили менше, ніж ті, хто ніколи не курив: жінки — в середньому на 10 років менше, а чоловіки — на 8 років менше.(Джерело)

Шкода освітлюючих кремів

За даними одного вивчення, третина жінок у ПАР використовує відбілювальне мило і креми, щоб зробити свою шкіру світлішою. Такі засоби заборонені в деяких країнах світу через шкідливий вплив на здоров’я. Зокрема вони можуть бути причиною раку різних типів, хвороб нирок, депресії, почуття тривоги, висипок і рубців.(Джерело)

Ожиріння

Проаналізувавши стан здоров’я світового населення, вчені з’ясували, що в період з 1990 по 2010 рік кількість людей, котрі страждають від ожиріння, зросла на 82 відсотки. Надмірна вага спричиняє втричі більше смертей, ніж недоїдання — хоча в багатьох країнах брак харчів і далі є серйозною проблемою. «Двадцять років тому у світі бракувало їжі. Сьогодні ж ми маємо надмір їжі, зокрема нездорової,— навіть у країнах, що розвиваються. Через таку їжу ми хворіємо»,— каже Маджид Еззаті, один із фахівців, що брав участь у дослідженні. (Джерело)

Вплив телебачення на дитячий організм

В Новій Зеландії науковці з’ясували, що надто тривалий перегляд телепередач дітьми й підлітками «має зв’язок зі збільшенням проявів антисоціальної поведінки в ранньому дорослому віці». На думку дослідників, це доводить правильність рекомендації, щоб діти дивилися «якісні телепрограми, причому не більше ніж одну-дві години на день». (Джерело)

Смертність немовлят

Щороку майже 3 мільйони немовлят помирають на першому місяці життя. Смерті більшості з них можна було б запобігти. Понад третина цих смертей припадає на перший день життя немовлят» (міжнародна організація «Врятуймо дітей»).

Надмірний стрес

За даними однієї страхової компанії, на Різдво до німецьких лікарень потрапляє на третину більше пацієнтів з серцевими нападами, ніж у будь-який інший період року. У цій компанії припускають, що головною причиною є надмірний стрес через пошуки різдвяних подарунків і надто високі запити членів сім’ї та друзів. (Джерело)