субота, 28 лютого 2015 р.

Апное


Апное - тимчасове припинення дихальних рухів, зумовлене гальмуванням дихального центру, розташованого в довгастому мозку. Центральне апное характеризується порушенням дихання внаслідок того, що мозок не дає команди дихати ритмічно. При обструктивному апное відбувається перекриття верхніх дихальних шляхів у ділянці гортані. Змішане апное носить ознаки двох попередніх типів захворювання і є найбільш поширеним. Хворі на апное настільки сильно страждають від недосипання, що почуваються практично так само, як люди, котрі не сплять щоночі!
Життя хворого на апное повне небезпек: він може відключитися на роботі або за кермом автомобіля. Такі хворі нерідко страждають від гіпертонії, мають збільшене серце і підвищений ризик інсульту та паралічу серця. За підрахунками д-ра Вільяма Демента із Станфордського університету, 3800 американців вмирають кожного року від серцево-судинних хвороб, причиною яких є апное.
Хоча ця хвороба найбільш поширена серед чоловіків із зайвою вагою, яким за 40, проте від неї страждають люди у будь-якому віці, і навіть малі діти. Існує декілька методів лікування апное, однак лікувати це захворювання слід обов’язково під наглядом медиків. Найефективнішим серед нехірургічних методів лікування обструктивного апное є застосування апарату для створення позитивного тиску в дихальних шляхах. Цей апарат повинен настроювати лікар. Пацієнт одягає на ніч маску, і за допомогою регулятора тиску в його дихальні шляхи надходить потрібна кількість повітря, що запобігає апное. Якщо такий метод не дає позитивних результатів, існує кілька хірургічних можливостей лікування цієї хвороби, в тому числі із застосуванням лазеру або радіохвиль для видалення зайвих тканин з гортані. (Джерело)

Немає коментарів:

Дописати коментар