пʼятниця, 20 березня 2015 р.
Рентгенодіагностика
Уже понад 30 років лікарі послуговуються комп’ютерними томографами. За допомогою цих приладів можна отримати тривимірне пошарове зображення внутрішніх органів чи кісток людини. Таке зображення використовують для діагностики захворювань та дослідження різноманітних новоутворень.
Хоча й досі тривають суперечки стосовно того, чи варто використовувати рентгенівські промені в діагностиці, все ж медики вважають, що незабаром ця передова технологія займе своє належне місце в медицині. Спеціаліст з рентгенології, що працює в лікарні при Чиказькому університеті, Майкл Венньєр говорить: «Просто голова йде обертом, коли думаєш про останні досягнення науки».
Нині комп’ютерні томографи працюють швидше, дають точніші зображення, а також вони стали доступнішими. Швидкість томографа має особливе значення під час сканування серця. Оскільки серце постійно б’ється, раніше зображення виходило розмитим і його було важко читати. Як пояснює журнал «Нью саєнтист», нові сканери створюють чітке зображення завдяки тому, що «обертаються навколо тіла лише за третину секунди, тобто швидше, ніж серце робить одне скорочення».
Найновіші сканери дають можливість побачити не лише анатомічні особливості внутрішніх органів, але й перевірити біохімічну активність їхніх окремих ділянок. Отож, використовуючи цей метод, лікарі можуть виявити рак на ранній стадії. (Джерело)
Підписатися на:
Дописати коментарі (Atom)
Немає коментарів:
Дописати коментар